Kaş Ekimi

Kaş ekimi kaşların estetik ve itibar üzerindeki etkisi yadsınamaz ancak saçınki kadar güçlü değildir ve kaş ekimi bu ihtiyacın tıbbi karşılığıdır. Kaş ekimi nispeten basit bir işlem olsa da bazı temel faktörler göz önünde bulundurulur.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, renklendirme veya dövmeden farklı olarak kalıcı bir görünüm değişikliği ile sonuçlanır. Kaşlarınızı ektirdikten sonra asla yeni zorluklarla karşılaşmazsınız. Haplar ve spreyler gibi satılık ürünler uzun vadeli sonuçlar sağlamaz ve genellikle insanlar için etkisizdir.

Ancak bu zorluklar kaş ekimi ile hızlı bir şekilde düzeltilebilir. Yeni bir kök sistemi oluşturulur ve kaşların daha önce olmadığı bölgelerde yeniden çıkması sağlanır. Türkiye’de kadınlar arasında daha yaygın olmasına rağmen, dünya çapında her iki cinsiyette de popülerdir.

Kaş arası boşlukları yeni kıllarla doldururuz. Bu adımları uygularsanız kaşlarınızın tekrar dökülmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Uzun vadeli bir strateji olarak kullanabilirsiniz.

Diğer ekim ameliyatlarında olduğu gibi kaş ekiminde de doğal teknikler kullanılmaktadır. Ekim ameliyatına başlamadan önce kaşların ekileceği yerlerin çizilmesi gerekir. Bölgeyi belirledikten sonra kaç tane kök eklenebileceğini hesaplamak da oldukça faydalıdır. Bu terapi sırasında hasta tercihleri dikkate alınır ve hasta bölgeyi seçebilir.

Ense, yeri belirlendikten sonra kökleri toplamak için kullanılır. Ayrı yönlere alınan etler yeniden yönlendirilir. Bu yöntemde ekim yapılırken yönlerden biri yanlışsa birçok sorun ortaya çıkabilir.

kaş ekimi

Bu son aşamada kökler yeniden yönlendirilir ve seçilen bölgeye eklenir. Ortalama olarak, kaş ekim operasyon iki saat sürer. Hasta, işlem sonrasında ekilen kaş ile doğrudan temastan kaçınmalıdır. Köklerin burada sertleşmesi ve kabuklanması en az bir hafta sürer.

Kabuklu tohum sonunda düşer ve kalpte sert bir kaplama bırakır. Bu köklerin kurulması tipik olarak üç ay sürer. Tam iyileşmenin altı ay sürmesi beklense de, normal durumuna daha erken dönebilir.

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekiminden sonra dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Saç köklerinin alındığı donör bölge ve ekim yapılan bölge korunmalıdır. Herhangi bir olası zorluğu en aza indirmek için yapılan dikim kuru tutulmalıdır.

Dikimin tamamlandığı yerde meydana gelen ilk yıkama aşaması, ekimden sonraki 24 ila 72 saat arasında sürebilir. Bu konuyu doktorunuzla sizin için uygun olan bir zamanda görüşmeniz yardımcı olacaktır. Kaş ekimi işlemi tamamlandıktan sonra hasta rutin hayatına devam edebilir.

Bitkili tütün ürünlerini kullanırken alkollü içeceklerden uzak durmalısınız. Epidermis ve ekilen saç kökleri hemen kaynaşmadığından, alıcı ekilen bölgeyi ovalamaktan veya çarpmaktan kaçınmak için dikkatli olmalıdır. Bireyin durumu ne olursa olsun, ekimden sonraki ilk 100 gün içinde şok dökülme meydana gelir. Bu durumda sadece ekilen saçlar dökülür. Saç kökleri epidermisin altında büyümeye devam eder.

Ekilen kaşların tam etki göstermesi bir yılı bulabilir. Oluşma süresi ve sıklığı kişiden kişiye değişir. Aldığınız bilgileri çok ciddiye almalısınız. Doktorunuz ayrıca kendinizi nasıl iyileştireceğiniz konusunda size bilgi ve önerilerde bulunacaktır.