İLASİK

İLASIK lazer teknolojisinin en modern buluşlarından yararlanan bir Lasik ameliyatıdır. Intralase (Knifeless Laser) ve kapsamlı bir 3 boyutlu göz haritası Astigmatizma, miyop ve hipermetrop, bilgisayar kontrollü, hassas yöntemlerle onarılır. Her hastaya kişiye özel bir tedavi planı verilir. Bu terapötik strateji ile birlikte Wavefront Teknolojisi kullanılır.

İLASİK Uygulaması

İLASIK lazer terapiyi uyarlamak için bir başlangıç noktası olarak kullanmak için, gözün 3 boyutlu tam bir haritası oluşturulmalıdır. Gözler anestezik damlalarla uyuşturulduktan sonra gerekli sterilizasyon uygulanır. Korneada flep oluşturmak için Intralase lazer kullanılarak bıçak kullanmadan kesi yapılabilir. Lazer cihazına gönderilen tedavi planı ve verilere göre kornea yeniden şekillendirilerek kırılma hataları düzeltilir.

Lazerlerin doğru yönlendirildiğini ve terapinin planlandığı gibi tamamlandığını garanti etmek için uygulama sırasında milimetre düzeyindeki göz hareketleri kaydedilir. Vana son adım olarak kurulmalıdır. Hasta için operasyon ağrısızdır.

İLasik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İLASİK lazer ameliyatı tüm kusurların hastanın memnuniyetine göre düzeltilmesini garanti etmek için, tüm operasyon bileşenleri, bir göz tanıma sistemi ile birlikte wavefront ve tasarım teknolojileri kullanılarak her hasta için kişiselleştirilir. Femtosaniye lazerle bıçaksız kesiler oluşturulabilir ve bu da işlemin başarısını artırır.

ilasik

Wavefront

Programı tanımlamak için göze bir ışık demeti verilir ve retina tabakasındaki bir görüntü analiz edilir. Gece görüşü zayıf olan veya gözbebekleri büyük olan ve lazer ışığının etrafında saçılma ve gölge oluşmasını önlemek isteyen kişiler için en iyi alternatiftir. İşletim sistemi, Wavefront analizörleriyle yapılan kapsamlı bir değerlendirmenin ardından seçilir.

iDesign Wavefront

İlk adım, Wavescan teknolojisini kullanarak kişisel bir vizyon profili oluşturmaktır. Daha sonra kornea üzerinde bir kesi yapmak için mikrosaniye uzunluğunda bir femtosaniye lazer kullanılır. iLASIK lazer uygulaması artık görüşü düzeltmek için kullanılabilir. Advanced CustomVueTM programını kullanmanın faydalarından biri, Wavefront aberrometrenin üç boyutlu görsel haritalamasıdır.

Lazer ışını göze ulaşmadan önce özel bir kamera yaydığı verileri kaydeder. Bu bilgi lazere gönderilir ve tedavi amaçlandığı gibi ilerler. Lazer tedavisinde lazer ışınının doğru bir şekilde uygun hedefe yönlendirilmesi çok önemlidir. Wavefront tedavisi iki şekilde yapılabilir: ölçümler için oturarak ve ameliyat için yatarak. Bu pozisyonda göz hafifçe sağa veya sola hareket edebilir. Lazer cihazı, gözün kendi ekseni etrafındaki hareketini algılayabilir ve öznenin iris katmanını belirleyebilir. Sonuç olarak, cihazı dijital olarak yerine kilitlemek için bir göz takip cihazı gereklidir.

İlasik Tedavi Yönteminin Avantajları

İLASIK, daha çok Eagle Eye markasıyla bilinen kornea düzensizliklerini değerlendirmek için Wavefront teknolojisini kullanan tek göz lazer tedavi yöntemidir. Gözün üç boyutlu haritalanmasını sağlayan Wavefront, geleneksel prosedürlerin 25 katı hassasiyetle optik hataları keşfeder ve miktarını belirler. ILASIK cerrahisi, wavefront teknolojisi kullanılarak elde edilen doğru ölçümleri kullanır.

Sonuç olarak, korneadaki en küçük kusurlar ve anormallikler bile uygun şekilde düzeltilebilir. Wavefront teknolojisi, kişiye özel bir tedavi planının geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlar. İLASIK, her aşaması hastanın göz yapısına ve görme kalitesine uygun, adım adım bir tekniktir. İLASIK hastaları işlemin görsel netlik, netlik, gece görüşü ve kamaşma açısından sonuçlarından oldukça memnundur.

İLasik için gerekli kornea kesileri, flep olarak da adlandırılır ve lazer ile asimetrik ve hastaya uygun olarak oluşturulur. İstenilen kalınlıkta ve genişlikte kanatlar oluşturmak mümkündür. Tamamen bilgisayar kontrollü olduğu için daha hassas terapi seçeneği sunar. Flepten kaynaklanan komplikasyonlar azalır. Tedaviden sonra tam iyileşme olasılığı yüksektir. Nispeten ince kornea yapısıyla bile işlemin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar ve lazer tedavisine olanak tanır.