Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue saç ekimi operasyonu saç dökülmesi yaşayan insanlar tarafından merak konusu halini aldı.Peki bu operasyen nedir ve faydaları nelerdir?

Bir kişinin saçları zamanla dökülmeye başlayacaktır. Genetik, çevresel stres, mevsimsel değişiklikler ve hormonal dengesizlikler dahil olmak üzere birçok neden saç dökülmesine katkıda bulunabilir. Ayrıca, yaşlanmanın saç dökülmesinde önemli bir rol oynadığı iyi bilinmektedir.İncelen saç tellerini eski canlılığına ve doğallığına kavuşturmak için saç ekiminden yararlanılabilir.

Saç dökülmesi ve yaşlı hissetmek gibi psikolojik sonuçlar kişinin benlik saygısını etkileyebilir.Saç ekimi için çok sayıda prosedür mevcuttur. Operasyon diğer yaklaşımlara göre daha fazla zaman alıcı olsa da bu tedavilerin en etkilisi fue saç ekimidir.

Saç Ekiminde FUE Yöntemi Nedir?

Fue saç ekimi yöntemi ile ilgili bu sayfa oldukça uzundur. Birisi yöntemin özünü sorduğunda tepki vermek faydalı olacaktır. Tüm prosedür, dünya çapında en yaygın kullanılan saç ekimi tedavilerinden biridir. Bu operasyon boyunca herhangi bir piercing veya kafa derisi kesisi olmayacaktır.

Fue, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu anlamına gelir. Bu teknoloji ilk olarak 1988’de Japonya’da 1 mm zımbalarla kullanıldı. Yöntem tıbbi literatürde 2002 yılında rapor edilmiştir.

Fue işlemi ile donör bölgeden alınan saç kökleri istenilen bölgeye nakledilir. Saç kökleri donör bölgeden ekildiğinde tek ünite olarak ekilmez. Saç kökleri kafa derisine enjekte edildiğinden bu işlemin tamamlanması diğer yöntemlere göre daha uzun sürer. Bu yöntem artık zımba yerine mikromotor ile gerçekleştirilmektedir.

FUE Saç Ekim Çeşitleri Nelerdir?

Mikro FUE Saç Ekim Tekniği

Mikro saç ekimi operasyonu sırasında mikro uçlu ekipmanlar kullanılarak saç kökleri alınır. Bu teknolojide mükemmel uçlara sahip mikro motorlar kullanılmaktadır. Öneriler, 0,6 mm ile 0,9 mm arasında değişen çaplarda delikler açmaya yöneliktir. Saç derisinde mikro halkaların açılması saç kökünü ve onu çevreleyen dokusal bileşenleri ayırır ve ortadan kaldırır. Bu işlemle manuel FUE iyileştirildi.

Fue Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

FUE sürecindeki varyantlardan biraz daha fazlasıdır. Safir FUE, normal FUE’den farklıdır, çünkü uçları metalden ziyade Safir’den yapılmıştır. Saç derisinin mikro odacıklarının açılmasına ve kabuklanmanın azalmasına yardımcı olur. Sonuç olarak, iyileşme süreci hızlanır. Uçları safir olan mikro iğneler diğer iğne çeşitlerine göre daha sağlıklıdır.

Soft FUE Saç Ekim

Soft FUE, FUE’nin icat ettiği bir saç ekimi alt tekniğidir. Saç ekimi operasyonunu desteklemek için sedasyon odaklı ilaçlar kullanılır, bu sayede hasta sakinleşir ancak tedavi nedeniyle bilincini kaybetmez. Sakinleştirici ilaçlar kişilerin tuvalete gitme, sohbet etme gibi aktiviteleri yapmasına engel değildir. Sonuç olarak, bilinçsiz hale getirilmeyecek, ancak saç ekiminin rahatsızlığı önlenmiş olacaktır.

FUE Saç Ekiminin Faydaları

Fue saç operasyonu işleminin çeşitli avantajları vardır. Bu stratejinin faydalarını tek tek sıralayacak olursak, bunlar şu şekilde olacaktır:

  • İşlem, dikiş veya piercing kullanılmadığı için kafa derisinde görünür bir iz bırakmaz.
  • Sakal, bıyık, kaş ekimi gibi diğer ekim operasyonları, ense bölgesinden saç ekimi için greft gerektiğinde donör ile aynı bölgeden saç kökleri alınarak basit bir şekilde yapılabilir.
  • Ameliyattan sonra neredeyse hiç ağrı veya iyileşme süresi yoktur, bu da onu günlük rutinlerine mümkün olan en kısa sürede geri dönmek isteyen kişiler için mükemmel bir alternatif haline getirir.
  • Saçlarınız operasyondan sonraki altıncı aydan itibaren en güzel görünümüne kavuşacaktır.
  • Saçın sağlıklı bir yapıya kavuşması yaklaşık bir yıl alır, ancak sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmaz.